آموزش تغییر کلید امنیتی وردپرس(salt) به صورت اتوماتیک + افزونه

0 ۱۷

کلید امنیتی وردپرس چیست؟

کلید امنیتی وردپرس مجموعه ای از حروف و اعداد است که وردپرس برای رمزنگاری از آن استفاده و تغییر آن بصورت مداوم باعث تقویت امنیت وبسایت شما میشود.همانطور که می‌دانید قسمت ورود یا login به سایت بسیار مهم و حائز اهمیت است و اولین گزینه‌ای است که باید به آن توجه کرد. این کلید در فایل wp-config.php ذخیره میشود.شما میتواند بصورت اتوماتیک و به کمک یک افزونه به نام salt shaker این کار را انجام دهید.

.

تغییر نمک وردپرس با افزونه salt shaker

چرا کلید امنیتی وردپرس (نمک یا salt) بصورت مداوم باید تعویض شود؟

ممکن است این کلید توسط هکرها به سرقت برود و هکرها بتوانند با استفاده از این کلید اطلاعات سایت شما را هک و به وبسایت شما نفوذ کنند اما با تعویش این کلید میتوانید احتمال به سرقت رفتن آن را کاهش دهید.

چرا این کار را بصورت اتوماتیک انجام دهیم؟

شما میتوانید این کار را بصورت اتوماتیک یا دستی انجام دهید.هرکدام از این راه ها معایب و مزایایی دارند.ما در مقاله آموزش تغییر کلید امنیتی وردپرس(salt) بصورت اتوماتیک + افزونه روش اتوماتیک را آموزش میدهیم.

نصب افزونه salt shaker

ما برای تغییر کلید امنیتی بصورت اتوماتیک به افزونه salt shaker نیاز داریم.

دانلود افزونه وردپرس salt shaker

بعد از نصب و فعال سازی افزونه وارد تنظیمات افزونه شوید.

تغییر کلید امنیتی وردپرس بصورت اتوماتیک

برای فعال کردن تغییر اتوماتیک گزینه تغییر برنامه ریزی شده را فعال کنید و تنظیمات آنرا انجام دهید.همچنین برای تغییر سریع یا change now(در لحظه) از دکمه تغییر سریع استفاده کنید.

افزونه salt shaker در وردپرس

در صورتی که سرور و یا هاست سایت شما قوی است میتوانید افزونه را طوری تنظیم کنید تا زود تر کلید را تغییر دهد اما در صورتی که سرور یا هاست سایت شما ضعیف است پیشنهاد میکنیم که افزونه را طوری تنظیم کنید که دیر تر کلید را عوض کند.در این صورت به سرور سایت شما هم فشار نمی آید!

این مقاله را از دست ندهید:  آموزش رفع اررور های 404 و ریدایرکت آنها

تذکر: بعد از تغییر کلید امنیتی وردپرس , تمامی مدیر و تمامی کاربران سایت شما log out میشوند و از حساب کاربری خود خارج میشوند و باید دوباره وارد یا login شوند!

تنظیمات با موفقیت انجام شد!

اکنون شما میتوانید از این افزونه و افزایش امنیت وبسایت خود لذت ببرید! ممنون از اینکه در این مقاله با ما همراه بودید و آموزش نصب و استفاده از افزونه salt shaker و تغییر خودکار کلید امنیتی یا همان salt یا نمک را یاد گرفتید!

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.