آموزش رفع اررور های ۴۰۴ و ریدایرکت آنها

0 ۵

خطا یا اررور ۴۰۴ چیست؟

این اررور یا خطا زمانی به وجود میاید که صفحه ای از سایت حذف شده باشد و صفحه وب قابل دسترسی نباشد.همچنین ممکن است کاربر آدرس صفحه ای را اشتباه وارد کرده باشد. برای حل این مشکل افزونه های زیادی در وردپرس وجود دارند.که ما در مقاله آموزش رفع اررور های ۴۰۴ و ریدایرکت آنها یکی از راه های حل این مشکل را به شما میگوییم.ما در این مقاله یکی از افزونه ها یعنی افزونه all 404 redirect to homepage را آموزش میدهیم.

چرا نباید در سایت خود خطای ۴۰۴ داشته باشیم؟

ما نباید در وبسایت خود خطای ۴۰۴ داشته باشیم. چون خطای ۴۰۴ موجب افت سئو میشود و این به هیچ وجه برای سایت ما خوب نیست.گوگل به مرور زمان متوجه خطاهای ۴۰۴ میشود و به وبسایت ما امتیاز منفی میدهد و رتبه ما را در نتایج جست و جو کاهش میدهد.

باید با خطاهای ۴۰۴ چه کنیم؟

ما میتوانیم صفحاتی که خطای ۴۰۴ دارند را به صفحه ای دیگر منتقل یا ریدایرکت(redirect)کنیم.این صفحه میتوانید صفحه اصلی سایت یا مقاله ای مرتبط به مقاله حذف شده باشد.

نحوه رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس

ما برای رفع خطای ۴۰۴ بصورت اتوماتیک میتوانیم از افزونه all 404 redirect to homepage استفاده کنیم.این افزونه را میتوانید از اینجا دانلود کنید.

بعد از نصب این افزونه به منوی settings(تنظیمات)میرویم و روی گزینه all 404 redirect to homepage کلیک میکنیم.

وقتی روی این گزینه کلیک کنید وارد پنجره زیر میشوید:

ابتدا گزینه ۴۰۴ Redirection Status را روی enabled قرار دهید و آدرس صفحه اصلی و یا هر آدرس دیگری گه مد نظر دارید را بنویسید و روی گزینه update options کلیک کنید.

این مقاله را از دست ندهید:  معرفی چند سایت برای لینک سازی در آن ها

مشکل رفع شد!

تبریک میگوییم! مشکل صفحات ۴۰۴ سایت شما هم اکنون حل شد. میتوانید از بهبود سئو خود لذت ببرید.فراموش نکنید که نباید این افزونه را غیر فعال یا حذف کنید تا همیشه صفحاتی ۴۰۴ شما ریدایرکت شوند.ممنون از اینکه با ما در مقاله آموزش رفع اررور های ۴۰۴ و ریدایرکت آنها همراه بودید.

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.